EVDE BAKIM BİLGİLENDİRME

📱 Sağlık Danışmanı: +90 533 928 21 39

BURTOM EVDE SAĞLIK VE BAKIM HİZMETLERİ

Evde Bakım Hizmetleri

Evde bakım hizmeti, hasta veya yaşlınızın ihtiyaç duyduğu tüm fiziksel, sosyal ve ruhsal ihtiyaçlarının bir profesyonel ekip tarafından, yaşam alanında karşılandığı hizmetlerin tümüdür.

Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi

Siz Rahatınıza Bakın Biz Sağlığınıza.

Evde Bakım Hizmeti Nedir ?

Yaşlılar ve hastalar için sunduğumuz evde bakım hizmetleri, günlük yaşamı daha güvenli ve daha konforlu hale getirmekle birlikte ailelerin hayatlarına da önemli katkılar sağlar. Aile bireylerinde sık görülen tükenmişlik duygusunu azaltır, iş yükünü hafifletir ve sosyal hayata katılma imkanı sağlar.

Evde bakım, her yıl milyonlarca yaşlının kendi evinde yaşamını devam ettirmesine olanak sağlar. Bir bakım tesisinde veya huzurevinde yaşamak yerine, yaşlılar kendilerini en mutlu ve en rahat hissettikleri yerde, yani evlerinde yaşamaya devam edebilirler.

Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi

Evde Bakım Türleri

Evde Bakım Hizmetleri Nelerdir ?

Sevdiklerinizin rahatını sağlayacak ve yaşam kalitelerini artıracak doğru evde bakım türünü seçmelisiniz. Ancak farklı evde bakım türlerinin neler olduğunu bilmiyorsanız, doğru karar vermek biraz zor olabilir.

Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi

BURTOM EVDE SAĞLIK & BAKIM MERKEZİ

Kişiye Özel Evde Bakım

Amacımız bir hastalık veya ameliyat sonrası desteğe ihtiyaç duyan bireyler için gerekli evde bakım hizmetlerini sağlamak, yerinde yaşlanmak isteyen yaşlılar için yaşamı daha rahat ve güvenli hale getirmektir. Aynı zamanda, ailelerin bu süreci olabildiğince kolay ve stressiz geçirmelerini hedeflemekteyiz.

Evde bakım yaklaşımımız, her hasta ve yaşlıya özel bir bakım planı oluşturmak ile başlar. Evde Bakım Merkezi, sevdiklerinizin yaşam koşullarına göre ihtiyaç duyduğu hizmetleri, kapsamlı bir bakım planı ile size özel kişiselleştirecektir. Bu şekilde tam olarak ihtiyaç duyduğunuz desteği sağlıyoruz.

Sevdiklerinizin ihtiyaçları değiştikçe, ihtiyaç duydukları bakım hizmetini almaya devam etmelerini sağlamak için sizinle birlikte çalışıyoruz. Evde sunulan hizmetlerin tümü aynı değildir. Bazı süreçler tıbbi yardım içermeyen sadece bakıma yönelik süreçler olabildiği gibi, bazı süreçler ise tedavi, bakım, rehabilitasyon ve eğitim süreçlerini içerebilir.

Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi

BURTOM EVDE SAĞLIK & BAKIM MERKEZİ

Evde Bakım Hizmeti

Evde bakım hizmeti sürecini başlatmadan önce ücretsiz bir danışmanlık ziyareti planlanacaktır. Sevdiklerinizin ihtiyaçlarını, yaşam koşullarını ve kişisel tercihlerini öğreniyoruz. Bu bilgileri, sevdiklerinizin bakım planını oluşturmakta bir çerçeve oluşturmak için kullanıyoruz.

Sevdiklerinizin bakım planını geliştirirken çok çeşitli faktörleri dikkate alıyoruz. Bakım planlarımızın tıbbi direktiflerle uyumlu olmasını sağlamak için doktorlar, hemşireler ve diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla birlikte çalışıyoruz.
Son adım, sevdikleriniz için en uygun bakım destek personeli (bakıcı) ni görevlendirmek olacaktır. Bakıcılar ve yaşlılar arasındaki ilişkinin ne kadar önemli olabileceğini biliyoruz. Bu nedenle, her müşteri için mükemmel uyumu bulmaya çalışıyoruz.

Evde sağlık ve evde bakım hizmetleri arasındaki farkı anlamak önemlidir.
Evde Sağlık Hizmeti sunan profesyoneller doktor, hemşire ve fizyoterapistlerden oluşmaktadır ve evde sağlık hizmetinde temel amaç hastanın tıbbi tedavi ihtiyacının karşılanmasıdır.
Genel olarak evde sağlık hizmetlerinin amacı bir hastalığı veya yaralanmayı tedavi etmektir. Evde bakım hizmeti sunan profesyoneller ise, yaşlı bakımı ve/veya hasta bakımı konusunda uzmanlaşmış bakım destek personelleridir. (hasta bakıcı).

Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi

BURTOM EVDE SAĞLIK & BAKIM MERKEZİ

Nitelikli Evde Bakım Hizmetleri

Genel olarak evde bakım hizmetlerinin amacı hastanın fiziksel ve sosyal ihtiyaçlarının zamanında karşılanarak mümkün olan en yüksek yaşam kalitesini elde etmesidir.

Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi

BURTOM EVDE SAĞLIK & BAKIM MERKEZİ

Evde Bakım Hizmetleri Alacağınız Kuruma Karar Vermek İçin;

Hizmet almayı planladığınız evde bakım merkezi hakkında daha fazla bilgi edinmek için tanıdıklarınızdan referans almak ve internet üzerinden araştırma yapmak faydalı olacaktır. Araştırmanıza rehberlik etmek için aşağıdaki soruları sorabilirsiniz.

Evde bakım hizmeti almaya karar verdiğinizde, kapsamlı bir tarama yapmak önemlidir. Buna, uzman bir temsilci ile evde yapılacak bir görüşme de dahildir. Yaşlı veya hastanızın özel ihtiyaçlarının bir listesini yaparak görüşmeye hazırlanmalısınız. Örneğin, hastanız PEG yoluyla besleniyor ise hizmet sunacak personelin PEG ile beslemeyi biliyor olması önemlidir.

DESTEK VE HİZMET İÇİN BENİ ARA SERVİSİ

    Evde Bakım Bilgilendirme