Evde Hemşirelik Hizmetleri

Bu tanımlamaya göre “Evde Bakım Hemşiresi; yatağa bağımlı veya kendi ihtiyaçlarını bir başkasının desteği olmaksızın karşılayamayacak durumda evde bakım gereksinimi olan bireylere hemşirelik hizmetlerinin sunumundan sorumludur.”,

Yaşamın tüm evrelerinde karşılaşılabilecek hastalık durumlarında, evinde tedavi olmak isteyen veya tedavisinin evde sürdürülmesine karar verilen herkes için farklı sağlık bakım çözümleri, yüksek teknoloji desteğiyle deneyimli tıbbi personel tarafından evde verilir.

Hizmetinizden Nasıl Yararlanabilirim;
Öncelikle 0224 333 0 999 ve 444 4 224 numaralı iletişim numaramız üzerinden bize ulaşabilir veya hizmet talep formunu doldurarak evde bakım yetkilisinin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra evde bakım hemşiremiz ilgili yönetici hemşireyi size yönlendirerek aşağıda sırayla süreci başlatacaktır.

Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi
Profesyonel evde bakım hemşiresi ile tanışma

İyi bir ziyaret planı yapılmalıdır. Planlanan bu ziyareti gerçekleştirirken evde bakım hemşiresi mutlaka; bireyin sağlık hikâyesini “anamnezini” doğru ve eksiksiz değerlendirmelidir. Profesyonel Bir Evde Bakım Hemşiresi İlk Ziyarette Bir Çok Şeyi Başarabilir.

Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi
Ev Ziyaretinde kayıt tutulması gereken konular

Fiziksel kapasite ve sınırlılıklarını kontrol etmelidir. Fonksiyonel durumunu (yeme-içme, tuvalet ihtiyacı, banyo gereksinimi, sosyalleşme durumunu, giyinme ve soyunma gereksinimlerini) beslenme durumunu ve yaşadığı çevreyi değerlendirmelidir.

Evde bakım hemşiresinin evde takip ettiği hastasında izleyeceği yol

Doğru veriyi toplayıp, hastanın gereksinimlerini belirlemelidir. Bu gereksinimler doğrultusunda doğru bakım planını oluşturmalı ve belirlenen ve planlanan zamanlarda bu bakımı uygulamadır. Uyguladığı tüm bu bakımı da mutlaka değerlendirmelidir.

ihtiyaç duyulan ve zorunlu haller nelerdir ?
Evde bakım hemşiresi,hastayı yerinde görüp değerlendirmek ve aynı zamanda taleplerinizi öğrenmek için hastanın bulunduğu hastaneyi veya evini ziyaret eder.
Önce doktorundan daha sonra sizden aldığı bilgilerle hastanın ihtiyaçlarını (psikolojik, fiziksel, sosyal) belirler. Bu bilgiler doğrultusunda hastanın evdeki sürecinde evde bakım hemşiresiolarak yapılması gereken uygulamalarını detaylandırır.
Hastanın yaşam ortamının hemşirelik bakımı için uygunluğunu değerlendirir ve uygun olması adına gerekli koşulların oluşturulmasını sağlar ya da bu koşulların oluşturulmasını talep eder.
Tedavi sürecinde, gerekli olduğu hallerde, tıbbi cihazların kurulumunu sağlar ve tıbbi cihazların kullanım süreçlerini yönetir.
Hastanın primer doktorunun önerileri ve ailenin talebiyle, hastanın sağlık ve bakım ihtiyaçlarını karşılayacak olan evde hemşirelik hizmeti 12 saat veya 24 saat süreli olarak organize edilir. Organize edilen süreçte Nefes Evde Bakım Hemşirelik Direktörlüğü hastaya bakım verecek hemşirelerin aylık çalışma listesini planlar, planlanan bu listeyi hasta ve ailesi ile de paylaşır.
Evde bakım hemşiresi, doktor tarafından planlanmış tedaviyi uygulamaktan, hastanın sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasından ve hastayla ilgili formların düzenli olarak doldurulmasından sorumludur.
Evde bakım hemşiresi, düzenli bir şekilde hastanın doktorunu durumu hakkında bilgilendirir, diğer taraftan aileye tedavi süreciyle ilgili bilgi aktarır. Eş zamanlı olarak evinde hemşirelik hizmeti verilen hastalarımızda sosyal platformda bir grup kuruluyor ve canlı sohbet eşliğinde hemşireler ve doktorumuzun bilgilerini detaylı bir şekilde edinebiliyorlar. Hasta ve yakınlarının soruları olduğunda bu platformdan istedikleri zaman diliminde sorabiliyorlar. Hemşirelik hizmetlerinde görev yapan hemşirelerimiz bu platformda grup üyelerine nöbeti teslim adlılarını, teslim ettiklerini günü ve geceyi nasıl geçirdiği ile alakalı olarak bilgileri günlük olarak paylaşmaktadır. Acil durumlarda evde bakım hemşirelerimiz doktordan sözel order olarak ilaç uygulaması yapabilirler.
Evde sunulan hemşirelik hizmeti süresince, hastanın genel durumu ve hizmetin kalitesi evde bakım doktoruveyönetici hemşireler tarafından düzenli ziyaretlerle takip edilir.