Evde Diyetisyen Hizmeti

vde diyetisyen hizmeti sağlık kurumuna gitmekte zorluk yaşayan ya da gidemeyen, ulaşım konusunda sorun yaşayan, hareket kısıtlılığı olan, yatağa bağımlı veya herhangi bir sebeple ev ortamında diyetisyen desteği almayı tercih eden hastalarımız için sunduğumuz uygulamalardır.

Günümüzde birçok hastalığın önlenmesinde, tedavisi sırasında ve hastalık sonrasında hastanın beslenme durumunun saptanarak, kişiye özgü, yeterli ve dengeli beslenme programları ile takip edilmesi gerekmektedir.

Kişiler kilo alma ya da verme süreçlerinde kimi zaman bu süreci tek başlarına ilerletemez ve profesyonel destek alma merakı içerisine girer. Bu durumda da kişilere en çok yardımı olacak insanlar elbette diyetisyenlerdir. Ancak bazı durumlarda kişiler poliklinik ya da hastaneye gidememekte ve doktor ile yüz yüze görüşememektedir. Bu durumda ise kişilere birçok hastane ve klinik tarafından sağlanan en büyük desteklerden birisi evde diyetisyen hizmeti olmaktadır.

Özellikle kişilerin kronik rahatsızlıkları ya da düzeltmesi gereken beslenme programları var ise evde diyetisyen hizmeti onlar için biçilmiş kaftandır. Siz de eğer evde diyetisyen hizmetinden yararlanmak isterseniz ilgili tıp merkezini arayarak randevu alabilir, bu sayede de online doktor ile istediğiniz hedefe kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca bunun için illa kronik rahatsızlığınız ya da hastaneye gelemeyecek düzeyde sorunlarınızın olmasına gerek yoktur. Sağlıklı bireyler de doktor aracılığı ile evde diyetisyen hizmetinden faydalanabilir.

Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi
Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi

Sağlıklı Bireyler İçin Evde Diyetisyen Hizmeti

Kilo vermek ya da almak, veyahut birçok kronik hastalıktan dolayı kendilerine farklı bir beslenme programı oluşturmak isteyen kişilerin en çok başvurduğu yöntemlerden birisi olan evde diyetisyen hizmeti sağlıklı bireyler için de hizmet vermektedir. Eğer siz de sağlıklı bireyler için evde diyetisyen hizmeti konusunda merak içerisindeyseniz, bunun için ilgili doktorunuzu online bir şekilde arayarak gereken uygulamayı yapabilirsiniz. Bu sayede sizin için evde diyet ve beslenme programı yapılacaktır. Ancak beslenme programı herkes için sıradan olmaz. Size yapılacak kan testi sonucu vücudunuzdaki besin ögelerine bakılarak hazırlanan programlar sizin beslenme alışkanlığınızı değiştirerek verilen kilonun kalıcı olmasını hedefler. Burada amaç sizi sağlıklı ve aç kalmayacağınız şekilde istediğiniz hale sokabilmektir.

Kronik Hastalar İçin Evde Diyetisyen Hizmeti

Herhangi bir sağlık sorunu olan ve bu yüzden de evde kalması gereken kronik hastaların evde diyetisyen hizmeti hakkında merak ettikleri birçok husus bulunur. Eğer siz de kronik hastalığınız için beslenme programına gereksinim duyuyorsanız mutlaka tıp merkezi ile irtibata geçerek size özel program hazırlanmasına yardımcı olabilir, geleceğinizi ve sağlığınızı şekillendirebilirsiniz.

Evde Diyetisyen Hizmetinin Avantajları

Elbette insanlar evde diyetisyen hizmeti hakkında kapsamlı bilgiler almak istemektedirler ve bu yüzden de sordukları sorular mevcuttur. Bunlardan birisi de evde diyetisyen hizmetinin avantajları nelerdir sorusu olmuştur. Bu sistemin kendine özgü birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Kendi evinizde başka yerlere gidip zorlanmak yerine istediğiniz gibi diyetisyen hizmeti alarak sağlığınıza kavuşabilir, kendinizi ve geleceğinizi şekillendirebilirsiniz.
 • İçinde bulunduğunuz hizmet kapsamında asla diğer insanlar sizin bu hizmeti aldığınıza dair bir şeyler öğrenmeyecektir bu sistem tamamı ile özel olarak yürütülür.
 • Kronik hasta iseniz kendinizi yormayarak ve evde olduğunuz müddetçe online doktor sayesinde kilo kaybı ya da alımı sağlayabilirsiniz.

Evde Diyetisyen Hizmeti Nasıl Verilmektedir?

Evde diyetisyen hizmeti talep eden ve başvuran hastamızın Diyetisyen ziyareti için uygun tarihe randevu oluşturulur. Ev ziyaretinde hastalarımıza özel beslenme programları oluşturulur ve hastalarımızın düzenli kilo takibi yapılır. Genel değerlendirme sonrası gerekli beslenme programı hazırlanırken hastanın yaşı, cinsiyeti, metabolik yapısı, yaşam standartları, fiziksel aktivite durumu, hastalık tanımı gibi kriterler göz önüne alınmaktadır.

Evde Diyetisyen Uygulamaları

 • Sağlıklı beslenme ile kilo alma
 • Sağlıklı beslenme ile kilo verme
 • Hastalık tanımlarına özel beslenme programları
  • Diyabet hastalığında beslenme,
  • Kalp hastalıklarında beslenme,
  • Böbrek hastalıklarında ve sindirim sistemi hastalıklarında beslenme,
  • Kanser hastalıklarında beslenme
 • Kronik hastalıkları sebebi ile yatağa bağımlı veya hareket kısıtlılığı olan, ağızdan beslenemeyip katater yardımı ile beslenebilen hastaların diyet ve beslenme programları (Enteral beslenme)
 • Hamilelikte ve emzirme döneminde beslenme,
 • Özel durumlarda beslenme (Çölyak, Laktoz intoleransı, Vejetaryen beslenme gibi)
 • Çocuk / ergen beslenme programları
  • Kilolu çocuklarda sağlıklı beslenme
  • İştahsız çocuklarda sağlıklı beslenme
  • Okul çağı çocuklarında sağlıklı beslenme

Evde Diyetisyen ve Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Evde Diyetisyen Hizmeti ve Danışmanlığı gibi hizmetlerden faydalanmak isteyen kişiler, çoğunlukla kilo problemi olan ve kilo vermekte zorluk çeken insanların talep ettiği hizmetlerdir. Aynı zamanda daha sağlıklı bir şekilde kilo vermektedirler. Evde alabileceğiniz diyetisyen hizmetleri şunlardır.

 • Sağlıklı beslenme ve kilo alma sorunu çeken kişiler.
 • Orantılı bir şekilde kilo vererek, zayıflamak.
 • Şeker hastalığı olan kişilerin nasıl beslenmesi gerektiği hakkında danışmanlık.
 • Hamile olan bayanların, bu dönemdeki beslenmesi ile ilgili danışmanlık hizmeti.
 • Obezite olan çocukların nasıl beslenmesi gerektiği.
 • Kanser hastası olan kişilerin beslenmeleri.

gibi hizmetleri alabileceğiniz gibi, bunların dışında ise okul çağında bulunan çocukların sağlıklı beslenmesi ve kalp hastalarının beslenme düzenleri ile ilgili tüm hizmetleri, ünlü diyetisyenlerden alabilirsiniz.