Evde Doktor Muayene Hizmetleri

Sağlık hizmetini bulunduğu yerde almak isteyen veya sağlık kuruluşuna gidemeyen, ulaşımda sorun yaşayan, yatağa bağımlı olan ya da hareket kabiliyetini yitirmiş, hastalarımızın ihtiyacı olan doktor muayene hizmetlerini bulundukları yerde alabildikleri evde doktor hizmetimizdir. 

Pratisyen Doktor; Herhangi bir branşta uzmanlığı olmayan, kişilere ilk olarak tanıyı koyan, gerekli koruyucu ve tedavi edici müdahalede bulunan pratisyen hekimlerdir

Uzman Doktor; Herhangi bir branşta uzmanlığını almış ve uzmanlıkları çerçevesinde muayene ve tedavi eden kişilerdir.

Hizmetinizden Nasıl Yararlanabilirim;
Öncelikle 0224 333 0 999 ve 444 4 224 numaralı iletişim numaramız üzerinden bize ulaşabilir veya hizmet talep formunu doldurarak evde bakım yetkilisinin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra evde bakım hemşiremiz ilgili yönetici doktoru size yönlendirerek aşağıda sırayla süreci başlatacaktır.

Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi
Evde doktor hizmetinin ilgi alanları ve dallar
Evde doktor hizmetini sağlayan sağlık çalışanlarının temel gayesi bu hizmeti ve bakımı almaya mecbur kalan hasta ile hastaya bakım hizmeti veren kişinin işlerini daha kolay hale getirmek ve yaşam hayat kalitesini olabildiğince arttırmaktır.
Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi
Cerrahi işlem sonrası bakıma ve tedaviye ihtiyaç

Evde doktor hizmetine ihtiyaç duyan tüm kişilere evde sağlık hizmeti, periyodik ya da uzun süreli bir şekilde sağlık hizmeti veren sağlık merkezimiz ve çalışanlarımızın evde hekim hizmetinde öncelik verdiği hastalar şunlardır;

Evde doktor bakımının avantajları

Kişilerin yaşadıkları ortamda sağlık hizmeti almalarını sağlar, Kişiye özel bir bakım avantajı sağlar. Hastane psikolojisini yaşatmaz, Kişilerin hastaneye gitme süresi olmadığından zaman tasarrufu sağlar. Enfeksiyon riskini azaltır, Mahremiyet duygusunu maksimum boyutta yaşatır, Kişinin yaşam kalitesini yükseltir. Kişinin bulunduğu yerde doktor hizmetlerini almasını sağlar. Hastanın sevdikleriyle zaman geçirmesine olanak sağlar, Hastanın ve yakınlarının yaşam kalitesini yükseltir, Sağlık hizmetine anında ulaşma düşüncesi kişide güven oluşturur, korku ve endişelerini azaltır.

Evde bakım hizmetlerinden kimler faydalanabilir ?

Evde Sağlık Bakımı Hizmetleri, ameliyat sonrası bakım gereksinimi olanlardan uzun süreli bakıma ihtiyacı olan hasta ve yaşlılara, yeni doğum yapan annelerden tedavisi evde de sürdürülebilecek hastalara, kısa süreli hemşirelik hizmetlerine gereksinim duyanlardan, aşılama ve laboratuvar tetkikleri gibi hizmetleri evinde veya işyerinde almak isteyenlere kadar çok geniş bir yelpazede ihtiyaç sahiplerine hitap etmektedir. Evde Sağlık Bakımı Hizmetleri alanlar arasında en büyük çoğunluğu oluşturan gruplar aşağıda sıralanmıştır.

Sağlığın geliştirilmesi ve korunması, hastalıkların ve özürlülüğün önlenmesi, Öz bakımın sağlanması, kendine yardım, karşılıklı yardımlaşma, savunuculuk, Tıbbi ve hemşirelik bakımı, Kişisel bakım hizmeti (giyinme, yıkanma, alışveriş) Özürlü bireyin gereksinimini karşılamak üzere ev ortamında düzenlemeler yapılması, Sevk işlemi ve kamu olanaklarına ulaşma imkânının sağlanması, Rehabilitasyon hizmetleri, Temel ve özel ihtiyaçların karşılanması, destekleyici aletler, ekipman ve ilaçların sağlanması, Özelleşmiş destek hizmetleri, Rahatlatıcı bakım, Palyatif bakım, Danışmanlık ve duygusal destek hizmeti, Bireyin ailesi ve diğer ilişkili kişilere gerekli bilginin verilmesi, Sosyal etkileşimin arttırılması, Fiziksel aktivite olanaklarının sağlanması, Bakım öncesinde, bakım sırasında ve sonrasında bakım verenlere destek sağlanması, Hasta ve yakınlarının eğitimi gibi hizmetler verilmektedir.
Hastanın sakat, özürlü veya sadece yaş itibarıyla kendi bakımını yapamama durumuna göre sağlık (rehabilitasyon, fizyoterapi, post operatif bakımı) veya sosyal hizmetlere (alış veriş, temizlik, yemek, kişisel bakım) ihtiyacı olabilmektedir. Buna göre resmi (devlet ve sivil toplum kuruluşları) veya resmi olmayan (aile, komşular, toplum gönüllüler) kurum ve personel tarafından hizmet verilmektedir.
Sağlık servisini ayağınıza getirir, Kişiye özel bir bakım sağlar, Bakım alan aileyi bir arada tutar, İyileşmeyi hızlandırır, Bakım maliyetlerini düşürür, Teşhisten iyileşmeye kadar geçen süreçte kesintisiz kaliteli ve standart hizmet sağlar, Hasta ve yakınlarına bakım konusunda eğitimi de içerir, Hastanın ve ailesinin stresinin azaltır, Zamanınızdan tasarruf sağlar, En üst düzeyde bağımsızlık sağlar, Yaşam kalitesini yükseltir, Yaşlıları bağımsız olarak ele almaya çalışır, Bazı bireylere ulaşmanın tek yoludur, Son aşamada bulunan hastalar için yeğlenen bir bakım türüdür.