EVDE DİKİŞ ALMA HİZMETİ

Evinizden çıkmadan, trafikte stres yaşamadan, özel mobil ekibimiz ayağınıza kadar gelerek, önceden verdiğiniz bilgiler doğrultunuzda uygun evde dikiş alma hizmetini ayağınıza kadar getirmektedir.

Dikiş alma işlemi steril koşullarda olur. Hasta ya ameliyat olmuştur sonrasında bize gelir ve dikişlerini pens ve bistürü yardımıyla alırız veya bizim dikiş attığımız hasta 10-15 gün sonra bizi çağırır gider dikişlerini steril koşullarda alırız. Dikiş alma işlemi ağrısız ve basit bir operasyondur.

Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi
Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi
AMELIYATTAN SONRA DIKIŞLERIM ALINMASI ACI VERIR MI?

Hayır, günümüzde kullanılan maddeler eskiden kullanılanlardan çok daha yumuşak olduklarından dokuların içinde kolayca kayarlar. İşlemin kendisinden çok, düşüncesi ürkütücüdür. Yine de, çok çekiniyorsanız, cerrahtan eriyen dikiş uygulamasını isteyebilirsiniz.

ÖNEMLI AMELIYATLARDAN SONRA IÇ DIKIŞLER UZUN SÜRE KALIR MI ?

Evet, kullanılan maddelerden bazıları yaşam boyunca kalır. Sözgelimi naylon, dokuda yan etkilere yol açmadığı gibi, başka etkenlerden de zarar görmez. Ameliyattan 30 yıl sonra bile, gevşemiş de olsa, varlığını korur.

KARIN AMELIYATINDAN SONRA DIKIŞLER, ÖKSÜRME YA DA ZORLANMAYLA PATLAYABILIR MI?

Günümüzde bu tür olaylara pek enden rastlanmaktadır. Karın bölgesindeki bir ameliyat yarasının kapanması dış değil, iç dikişler belirler. Bu yüzden, birçok cerrah kasları birleştirirken naylon gibi erimeyen maddelerden yararlanırlar. Eskiden kullanılan türler gücünü çabuk yitirdiğinden yara açılabiliyordu. Günümüzde ise, karın kasları, kalıcı türden bir maddeyle iyice dikilebildiği için dikiş, öksürüğün yarattığı zorlanmaya dayanabilmektedir.

Ayrıca karın ameliyatlarından sonra öksürme gibi hareketler, bir miktar acıya yol açtığından, zaten güçlü bir biçimde zorlanma söz konusu değildir.