Evde Anne ve Bebek Hizmetleri

Yenidoğan bebeğiniz ile gönlünüzce vakit geçirecek ve hazırlandığınız annelik görevinizi elinizden gelen en iyi şekilde yerine getireceksiniz. Zihninizi meşgul etmeye başlayan sorularda yenidoğan hemşiresinden destek alabilirsiniz.

Hemşiremiz annenin belirlediği zamanda eve gelerek veya görüntülü görüşme ile, önce bebeğin ve annenin bakımını yapıyor, sonra da anneye bebek bakımı konusunda eğitim veriyor.

 Hemşiremiz annenin belirlediği zamanda eve gelerek veya görüntülü görüşme ile, önce annenin bebeğin ve kendi bakımını yapmasına yardımcı oluyor, sonra da anneye bebek bakımı konusunda eğitim veriyor.

Yenidoğan hemşireleri nöbetleri sırasında işlemleri yerine getirebilirler:

Bebeğin/bebeklerin bakım, ihtiyaçlarının karşılanması, Emzirme desteği, Uyku düzeninin ayarlanması, Anneye/bakıcıya eğitim verilmesi, İlaç uygulaması, Enjeksiyon, Serum takma/çıkarma, Kan alma, Pansuman, İnfüzyon uygulamaları, Anneler, 12 saat süren hemşire nöbeti sırasında, hem dinlenme fırsatı buluyor hem de tüm sorularını sorabiliyorlar.

Stres hormonlarının seviyesini azaltarak bebeğinizin rahatlamasına yardımcı olur.
Serotonin miktarını artırarak, bebeğinizin daha kolay uyumasını sağlar.
Solunum ve dolaşımı iyileştirir.
Sindirim ve boşaltım sistemlerini düzenler.
Motor gelişme ve koordinasyonu geliştirir.
Rahatsızlık dönemlerinde, özellikle de diş çıkarma dönemlerinde ağrıyı ve ödemi azaltır.
Bebeğin sosyalleşmesini sağlar.

Yenidoğan hemşiremiz annenin belirlediği zamanda eve gelerek veya görüntülü görüşme ile, anneye bebek masajının faydalarını ve çeşitlerini anlatıyor, sonrasında da uygulamalı eğitim veriyor. 60 dakikalık eğitim sırasında anneler yenidoğan bebekleri için aşağıdaki masaj tekniklerini öğreniyorlar:

Yüz masajı,
Karın masajı,
Kol masajı,
Sırt masajı,
Bacak masajı,
Ayak masajı,
Sakinleştirme masajı,
Gaz için yapılması gereken masaj,