Evde Psikolojik Destek ve Danışmanlık Hizmeti

Evde psikolojik danışmanlık, fiziksel rahatsızlıklar sebebiyle evden çıkamayan ve psikolojik destek almak isteyen gerçek ihtiyaç sahibi kişilere evlerinde psikolojik destek hizmeti verilmektedir. Aynı şekilde çeşitli sebeplerle ağır sosyal iletişim sorunları yaşayan kişilerinde özellikle sürecin başında evlerinde psikolojik destek alması imkanı merkezimiz tarafından sunulmaktadır.

Evde psikolojik destek hizmeti, gelen talebin içeriğine göre karşılanmaktadır, sadece gerçekten evden çıkamama durumlarında destek alabilirsiniz.

Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi
Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi

Yetişkin Terapisi

Yetişkin danışanın bireysel olarak katıldığı, getirilen problemlere psikologla birlikte tüm açılardan bakarak danışanın sorunlarla başa çıkma becerilerini geliştirmek ve kazandırmak amacı taşıyan görüşmelerdir.

Problemler birbirine benzemesine rağmen danışanların iç dünyaları parmak izi kadar birbirinden farklıdır. Psikolog, danışanla birlikte ona uygun süreci amaçlar doğrultusunda uygun yöntemlerle yürütür.

Depresyon Panik Atak ve Panik Bozukluk Öfke Kontrol Sorunları Mobbing ve İş Problemleri Genel İlişki Problemleri Evlilik Problemleri Obsesif Kompulsif Bozukluk (Takıntı-Zorlantı Hastalığı) Fobiler Kişilik Bozuklukları Boşanma Süreci Problemleri

Ergen Terapisi

Belirgin bir problem yaşanmasa da ergenlik dönemi zor geçirilen bir süreç olabilir. Ergen Terapisi, kişinin duygusal sorunları ile baş etme gücünü geliştiren, kendisini tanımasını sağlayan ve aile-arkadaş ilişkilerini düzenlemesine yardımcı olan görüşmelerdir.

Psikolog ve kişi arasında iletişim çok önemli ve hassastır. Ergenlik dönemindeki kişiyle doğru ilişki kurarak ihtiyacına uygun yöntemlerle ve duruma göre aile ile iletişim halinde olarak süreç devam ettirilir.

Çocuk Terapisi - Çocuk Pedagogu

Ebeveynlerin çocuklarla ilgili konularda ihtiyaca ve duruma uygun baş etme – yönetme becerileri geliştirmesi, ayrıca çocukların problemlere ilişkin olarak duygusal anlamda desteklemesi için yapılan görüşmelerdir.

Çocuğun ve ebeveynlerin yaşadığı sorunlar odağında, tüm etmenler göz önünde bulundurularak ihtiyacın ne olduğu anlaşılıp doğru yöntemlerle süreç devam ettirilir.

Çocuk ve Ergenlere Uygulanabilen Testler

Zeka Testleri ve Gelişimsel Değerlendirmeler, çocuklarınızla ilgili bilimsel verilere ulaşma konusunda uzmanlara ve ailelere yardımcı olur,yol gösterici işlev görür. Gelişimsel problemleri olan bir çocukta, üstün zekalı bir çocukta, kendisine uygun eğitime ihtiyaç duyar.

Temas Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi, zeka testleri alanında uzman kadrosu ile sizlere hizmet vermektedir, detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Tüm testler hakkında bilgi alabilir, çocuğunuzun ihtiyacı olan testi belirleyebilirsiniz.