Demansın Birçok Yönü Vardır

Demans teşhisi ile yaşam, çeşitli bakım seçenekleri ve ayrıca demans hastaları ve yakınları için uzmanlaşmış danışmanlık ve destek teklifleri konusunda size memnuniyetle danışmanlık sağlarız.

Demans teşhisi birçok kişi için bir şoktur. İlgili kişileri ve yakınlarını büyük zorluklar bekliyor. Ancak birçok yardım imkanı mevcuttur.

Nesrin VARDAR – EVDE SAĞLIK VE BAKIM MERKEZİ

Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi
Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi

Teşhis: Demans Şimdi ne olacak?

Demans, yaşlı insanlarda en sık görülen hastalıklarından birisidir. Burada demans; algı, düşünme ve hatırlama gibi zihinsel işlevlerin kısıtlı olduğu hastalıklar için kullanılan bir üst kavramdır. En sık olanı Alzheimer demansıdır.

Evde, bir paylaşımlı dairede veya bakım evinde

Demans hastaları günlük yaşamla başa çıkmakta zorlanırlar. Birçok basit ipucu ile evdeki yaşam kolaylaştırılabilir, örneğin tarağın her zaman görülür bir şekilde aynı yerde durması. Belki sizin veya yakınlarınız için bir gündüz bakımı da uygundur? Demans hastaları orada, günlerini güvenli ve kendi belirlediği şekilde geçirebilirler. Çoğu zaman bir paylaşımlı daire de veya daha ileri aşamalarda uzman bir bakım evi demans hastaları için uygun bir yaşam şeklidir.

Demansla birlikte baş etmek

Sevilen bir yakınınıza demans aşamalarında eşlik etmek zordur. Bir anda yanlış iddialarda bulunan, öfkelenen ve huzursuz olan demans hastası bir baba ile nasıl başa çıkılır? Ve bir gün kendi kararlarını artık kendisi veremediğinde, onun yerine kim karar verecek? Zamanında geleceğe tedbir vekaletnamesi, vasi talimatı ve hasta vasiyet ile nasıl hazırlanacağınızı bize sorun. Demans hastalarının bakımını üstlenen yakınlarına duygusal ve pratik sorularda ve ayrıca sağlık ve bakım sigortalarının hizmetleri konusunda destek veriyoruz